Blog
Zarządzanie karierą i planowanie sukcesji
Wszystkie | Zarządzanie karierą i planowanie sukcesji | ROI – zwrot z inwestycji w zasoby ludzkie | Kompetencje menedżerskie | Trenerzy wewnętrzni w organizacjiOnboarding w organizacji
Onboarding można określić jako proces, dzięki któremu pracownicy poznają swój zakres obowiązków i odpowiedzialności, kulturę organizacyjną oraz nawiązują relacje z innymi. Co powinno znaleźć się w procesie wdrażania nowego pracownika do organizacji? Dlaczego jest to tak ważne dzisiaj? Jak powinny być podzielone zadania w tym procesie? Ten artykuł odpowiada na te pytania.
więcej
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
2024-02-21
Model kompetencji jako podstawa zarządzania talentami
Model kompetencji jako podstawa zarządzania talentami
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
Model kompetencji stanowi podstawę zarządzania talentami. Ale co to jest model kompetencji i czym różni się od opisu stanowiska pracy? Dlaczego model kompetencji jest podstawą rekrutacji, selekcji, oceny, rozwoju, awansu i zatrzymywania talentów? Krótki artykuł odpowiada na te pytania.
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
2024-02-12
Zaangażowanie zarządu w proces zarządzania talentami
Zaangażowania zarządu w proces zarządzania talentami
Często słyszę skargi od ekspertów HR, że zarząd czy menedżerowie wyższego szczebla nie angażują się w programy zarządzania talentami. A dostępne badania potwierdzają tę opinię.
W tym artykule przedstawiam pięć wskazówek dotyczących budowania i utrzymywania zaangażowania.
więcej
William J. Rothwell, Ph.D.
2024-02-06
Rola zarządzania wynikami w programach talentowych
Zarządzanie wynikami ma więcej niż jedno znaczenie. Dla niektórych oznacza roczną ocenę wyników pracowników, dla innych jest to proces planowania, monitorowania i oceniania rocznych wyników, a dla jeszcze innych jest to zaawansowany system informacji zwrotnej, który dostarcza pracownikom informacji w czasie rzeczywistym, bezpośrednio od klientów lub osób obsługiwanych przez pracowników, dotyczące tego, jak dobrze zaspokajają potrzeby klientów. I jak to się ma do zarządzania talentami?
więcej
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
2024-01-18
Czy menedżerowie ponoszą odpowiedzialność za zarządzanie talentami?
Większość programów zarządzania talentami kończy się niepowodzeniem. W poprzednich artykułach omówiłem dwa powszechne powody: po pierwsze, brak jasno określonych, mierzalnych celów programu, które są akceptowane przez wszystkich głównych interesariuszy w organizacji; po drugie, brak jasno określonych ról wszystkich kluczowych osób w organizacji. Istnieje też trzeci powód, który powoduje, że programy zarządzania talentami nie odnoszą sukcesu: brak jasnej odpowiedzialności menedżerów za pomoc w osiągnięciu celów oraz brak wypełnianie swoich ról w tym procesie.
więcej
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
2024-01-14
Dostosowanie planów strategicznych i działań związanych z zarządzaniem talentami do przyszłych kompetencji organizacyjnych
Większość programów zarządzania talentami kończy się niepowodzeniem. W poprzednich artykułach omówiłem dwa powszechne powody: po pierwsze, brak jasno określonych, mierzalnych celów programu, które są akceptowane przez wszystkich głównych interesariuszy w organizacji; po drugie, brak jasno określonych ról wszystkich kluczowych osób w organizacji. Istnieje też trzeci powód, który powoduje, że programy zarządzania talentami nie odnoszą sukcesu: brak jasnej odpowiedzialności menedżerów za pomoc w osiągnięciu celów oraz brak wypełnianie swoich ról w tym procesie?
więcej
William J. Rothwell, Ph.D., SPHR, Honorowy Członek CPLP
2024-01-01
Cele programu zarządzania talentami
Jako konsultant ds. zarządzania talentami w wielu organizacjach, często spotykam się z problemem wyjaśnienia celów tego programu. W prostych słowach? Cel to pożądany rezultat programu zarządzania talentami. Moje badania wykazują istnienia aż 22 możliwych celów, które można osiągnąć dzięki programowi zarządzania talentami. Niestety, organizacje nie mogą w takim samym stopniu osiągnąć 22 rezultatów. Dlatego konieczne jest ustalenie priorytetów.
więcej
William J. Rothwell, Ph.D
2023-10-17
Podział ról w zarządzaniu talentami w organizacji.
Około 70 procent programów zarządzania talentami zawodzi w ciągu pierwszych trzech lat. Istnieją pewne powszechne przyczyny, dlaczego programy te nie odnoszą sukcesu. Jednym z powodów jest brak jasnych celów programu, innym powodem jest brak jasnych ról, a trzecim jest brak jasnego podejścia do oceny rezultatów. Niniejszy artykuł skupia się na braku jasnych ról. Czym są role? Dlaczego są ważne? Kto powinien realizować pewne zadania w programie zarządzania talentami? Jak są istotne role w zarządzaniu talentami? Artykuł odpowiada na te ważne pytania.
więcej
William J. Rothwell, Ph.D.
2023-09-17