Harrison Assessments – dlaczego warto skorzystać?


Kiedy w różnych firmach pytają mnie, jakie narzędzie mogę polecić, aby zdiagnozować potencjał pracowników, zdecydowanie polecam Harrison Assessments. Dlaczego warto skorzystać? Przede wszystkim jest to narzędzie, które bada zachowania i nie koncentruje się na osobowości. To co istotne,  nie kategoryzuje ludzi i nie wrzuca do „określonej szuflady”.

 

W jakich sytuacjach możemy wykorzystać Harrison Assessments w firmie?  

Oczywiście zastosowań Harrison Assessments jest bardzo wiele, napiszę tylko o niektórych. z nich:

 

  • Szukamy w firmie sukcesorów i chcemy wybrać właściwe osoby z odpowiednimi predyspozycjami na określone stanowiska  
  • W rekrutacji i selekcji pracowników – kwestionariusz pomoże nam podjąć trafną decyzję
  • Awans na stanowisko menedżerskie – czasami zastanawiamy się, czy nasz świetny specjalista poradzi sobie na stanowisku menedżerskim, czy będzie dobrym liderem, jakie ma predyspozycje, jaką ma odporność psychiczną, itp.
  • Badanie zaangażowania pracowników – jaki jest poziom zaangażowania oraz jakie działania podjąć, aby poprawić wskaźnik i dobrze zaadresować zmiany w firmie
  • Diagnoza potrzeb rozwojowych – po co zastanawiać się, jakiego szkolenia potrzebują pracownicy. Być może wcale nie jest potrzebne szkolenie z komunikacji?

Czy Harrison Assessments można wykorzystać tylko w biznesie?

 Z badania Harrison Assessments korzystałam także, chcąc doradzić młodym ludziom w wyborze ścieżki kariery. I to narzędzie sprawdziło się znakomicie. Dlaczego? Otóż wynik pokazuje opcje kariery, z których może skorzystać, biorąc pod uwagę jego/jej mocne strony. Każdy uczestnik badania otrzymuje raport ułożony od najwyższego poziomu dopasowania do najniższego poziomu dopasowania (oczywiście nie bierze się przy tym pod uwagę wiedzy i doświadczenia zawodowego). Badanie można zaproponować osobom od 16 roku życia.

Harrison Assessments – podsumowanie  

 

Badanie kwestionariuszowe nie jest jedynym źródłem informacji, natomiast daje ogromną wartość. Co istotne, możemy do niego wrócić i sprawdzać efektywność naszych działań rozwojowych czy podejmowanych decyzji.

 







dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek

2024-08-13